WWW PREZENTACE NáVŠTěVNOST WEBU
WWW PREZENTACE MICROSITE

Návštěvnost webu

Graficky sebedokonalejší stránky jsou k ničemu, pokud nemají dobře vyřešenou podporu návštěvnosti. Jak zvýšit návštěvnost stránek? Stránky musí návštěvníka zaujmout, musí se na nich cítit dobře a snadno najít hledané informace. Netvoříme webové stránky pro roboty, tvoříme je pro lidi. Internetové vyhledávače a jejich vyhledávací algoritmy (tzv. crawleři) se snaží simulovat lidské chování. Pokud se na stránkách cití dobře návštěvníci, budou se v nich dobře orientovat i vyhledávače a stránkám přiřadí lepší umístění. Tím se na ně dostane víc uživatelů a návštěvnost stránek se bude zvyšovat přirozenou cestou bez nutnosti velkých investic do reklamních a PPC kampaní.

Jak zvýšit návštěvnost webových stránek

Návštěvnost závisí na obsahu stránek a na tom, že uživatelé stránky naleznou. V odborné terminologii SEO optimalizace webových stránek hovoříme o on-page a off-page faktorech. On-page faktory  tvoří obsah stránek. Off-page faktory  jsou všechny okolní vlivy, hlavně odkazy na jiných stránkách.

Zvýšení návštěvnosti pomocí on-page faktorů

Webové stránky musí být zajímavé a čtivé. Uživatel musí nalézt hledané informace co nejrychleji a nesmí se na stránkách ztratit. Správné vytvoření obsahu stránek je velmi důležité. Text musí být vhodně strukturovaný, musí obsahovat klíčová slova která uživatelé vyhledávají a zároveň nesmí působit dojmem že je záměrně tvořen pro optimalizaci na určité slovo. 40x vypsané klíčové slovo na stránce nezaujme ani uživatele, ani roboty.

Při optimalizaci on-page faktorů stránek se snažíme vhodně upravit obsah stránek. Pokud stránky tvoříme sami, máme většinu úkolů usnadněnou díky našemu redakčnímu systému, který s optimalizací stránek pomáhá. Použité technické řešení webových stránek velkou měrou ovlivňuje správnou funkčnost webu - nesmí na něm být duplicitní obsah, chybné nebo prázdné stránky.

Zvýšení návštěvnosti prostřednictvím off-page faktorů

Když jsou on-page faktory stránek v pořádku, je načase dát o stránkách vědět uživatelům. Pokud jsou stránky dobře vytvořené, internetové vyhledávače si je najdou. Pro důležitá klíčová slova a výrazy je ale zapotřebí návštěvnost podpořit vytvořením vhodných odkazů na jiných webech. Odkazy mohou být na spřátelených webech (nejlépe tématicky přibuzných), katalozích firemních odkazů a nebo může jít o placené odkazy reklamních kampaní. Každý odkaz je vyhledávači (Google, Seznam aj.) změřen a je mu přiřazena určitá důležitost. Čím důležitější odkazy směřují na náš web, tím důležitějším se tento web stává.

Jak zvyšujeme návštěvnost stránek

Pro zvýšení návštěvnosti webových stránek nabízíme tyto služby:

 • Ověření technického stavu webových stránek - kontrola duplicit, redirektů, chybové stránky atd.
 • Kontrola obsahu a správné tvorby titulků, popisků, nadpisů a textů.
 • Analýza vhodných klíčových slov a úprava obsahu.
 • Sledování a průběžné reportování statistik návštěvnosti a posunu umístění ve vyhledávačích.
 • Tvorba vhodných odkazů (link building).

Měřitelnost výsledků a garance

Zlepšování návštěvnosti a umístění ve vyhledávačích je složitý proces, který je závislý na velkém počtu faktorů, z nichž některé ovlivňujeme pouze nepřímo. Nikdy proto nelze s jistotou garantovat umístění např. na 1. místě v Google. Naše práce proto spočívá ve vytyčení reálných cílů a maximální snahy o jejich dosažení. Takovým cílem může být třeba:

 • Umístění na co nejlepší pozici ve vyhledávači Google.cz na určené klíčové slovo bez použití placených kampaní.
 • Umístění na první stránce ve vyhledávači Seznam.cz i za cenu využití placených kampaní.
 • Zvýšení návštěvnosti stránek o 10% měsíčně.

Dosažené úspěchy

 • Realitní portál bioreality.cz  - umístění na 1. pozici ve vyhledávačích Google.cz a Seznam.cz na klíčové slovo "prodám les" (3.1.2012).
 • Webové stránky eclair.cz - umístění na 1. pozici ve vyhledávači Google.cz1. pozici na Seznam.cz na klíčové slovo "vývoj multimédií" (20.12.2011).
 • Webové stránky appleblog.cz  -umístění na 1. pozici ve vyhledávači Google.cz na klíčové slovo "iphone downgrade" (6.1.2011).

Služby

Aktuální zprávy

twitter.com/eclairdesign

11.08.11

Spustili jsme webové stránky pro Sanatorium Chotoviny. Součástí řešení bylo vytvoření graficky atraktivních …

23.07.11

Spustili jsme webové stránky společnosti KOH-I-NOOR Mladá Vožice.

07.05.11

Spustili jsme webové stránky společnosti OneWorld Group.

15.03.11

beevendo

Spustili jsme webové stránky společnosti beevendo s.r.o.

20.02.11

Spuštěny webové stránky EQUI HANUŠ.

Nejnovější reference
Sanatorium Chotoviny 
Projekt: Web
 
Projekt: Webové stránky
OneWorld Group 
Projekt: Web
Finep 
Projekt: WWW stránky
 
 
 
 
Homepage